امروزه، افراد بسیار به اهمیت تضمین امنیت آنلاین خود و حفاظت از داده‌های شخصی پی برده‌اند. به هر حال، در اینترنت، افراد اطلاعات زیادی درباره خود به جای می‌گذارند، خواه این اطلاعات مالی، پیام‌های شخصی، یا سایت‌های تازه مشاهده شده باشد. یکی از راه‌های محافظت از حریم خصوصی شما استفاده از سرویس VPN است. VPN (شبکه خصوصی مجازی) به شما امکان می‌دهد ترافیک اینترنت را رمزگذاری کنید و آدرس IP خود را پنهان کنید، بنابراین هنگام اتصال به شبکه، ناشناس بودن و امنیت را تضمین می‌کند.

چگونه یک VPN برای Windows انتخاب کنیم؟

بهترین سرویس گیرنده VPN رایگان برای  Windows باید چندین معیار را رعایت کند. ده‌ها سرویس رایگان در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و الزامات خاص خود را دارند. بیایید نگاهی به عوامل کلیدی که باید در هنگام انتخاب یک سرویس VPN رایگان در نظر بگیرید، و همچنین برخی از گزینه‌های پرطرفدار را برای کمک به تصمیم‌گیری بررسی کنیم. انتخاب یک اپلیکیشن باکیفیت اولین قدم به سوی یک اتصال اینترنتی امن و ناشناس است.

یک سرویس VPN باید چه الزاماتی را برآورده کند؟

برای انتخاب یک VPN رایگان برای لپ‌تاپ با 7 Windows یا بالاتر، باید انواع مختلف برنامه‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و مناسب‌ترین برنامه را انتخاب کنید.

اول، مهم است که به در دسترس بودن سرور نگاه کنید. هر چه VPN رایگان برای 10 Windows سرورهای بیشتری ارائه کند، انتخاب‌های بیشتری وجود خواهد داشت و کاربر گزینه‌های بیشتری برای اتصال خواهد داشت. دوم اینکه حتما باید سرعت اتصال را چک کنید. یک اتصال آهسته می‌تواند کار شما، تماشای فیلم یا دانلود فایل‌ها را کند کند. سومین معیار ثبت اطلاعات کاربر است. امنیت اطلاعات باید تضمین شود، بنابراین باید سرویس‌های VPN را انتخاب کنید که گزارش‌های فعالیت کاربر را ذخیره نمی‌کنند. پروتکل امنیتی نیز یک عامل مهم است. برای دانلود رایگان VPN برای Windows سرویس‌هایی با پروتکل‌های قابل اعتماد رمزگذاری داده‌ها مناسب هستند.